عقد تفاهم نامه همکاری برگزاری سمینارهای مشترک “هوزان” و “آکادمی توف ایران – آلمان”

معرفی همکار هوزان : آکادمی بین المللی توف ایران – آلمان  (TUV Academy Iran-German)

برند TUVیک علامت تجاری ثبت شده محفوظ و متعلق به سازمان‌های TUV و VdTUV (اتحادیه توف های آلمان) می باشد. این برند بسیار شناخته شده است.

از آنجا که ثبت رسمی آن در دفتر حق انحصاری و علائم تجاری آلمان (Deutsches Patent-und Markenamt) DPM  و دفتر هماهنگ سازی بازار داخلی اروپا (Harmonisierungsamt Fur den Europaischen Binnenmarkt ) HABM و دفاتر علائم تجاری متعدد در دیگر کشورها انجام شده است و برَند بدین ترتیب در سراسر جهان محفوظ می باشد.

شرکت‌ های TUV از شهرت فوق‌ العاده آن با توجه به بی‌ طرفی و تخصص در بخش‌ های مختلف کسب و کار برخوردار هستند. این موضوع از مشخصات بارز برند TUV و ارزش گذاری بالایی که برای آن وجود دارد، به شمار می آید. آرم TUV یک آرم ثبت شده تحت حفاظت بین‌المللی است و فقط شرکت‌هایی اجازه دارند این نام را استفاده کنند که مطابق با ضوابط اتحادیه توف‌ های آلمان (Verein deutscher TUV) حداقل ۲۵% سهام آن‌ ها متعلق به یکی از TUV های ثبت شده در آلمان باشد. در اواخر قرن نوزده میلادی و در مسیر صنعتی شدن کشور آلمان، سازمان‌ هایی در فدرال‌ ها و یا مناطق متفاوت این کشور به منظور تضمین کیفیت در محصولات صنعتی و پایش در زمینه‌ های مختلف فنی شکل‌ دهی شدند. سازمان‌ ها یی که با عنوان TUV در فدرال‌ های مختلف آلمان به وجود آمده‌اند،‌ با پیشوند یا پسوند مرتبط با منطقه خود در آلمان نام‌ گذاری شده و به صورت شخصیت‌ های مستقل حقوقی در مناطق مختلف آلمان ثبت شده‌ اند. سازمان‌ های TUV با تشکیل گروه‌های کاری تلاش در گسترش پهنه عملیاتی خود داشته‌ اند و در این مسیر گروه‌ های متفاوتی به شکل هولدینگ سازماندهی شده‌ اند.

آکادمی توف در برخی از آموزش‌های خود با هدف انتقال دانش فنی جدید یا صدور گواهینامه‌های خاص از سازمان‌های همکار خود در خارج از کشور استفاده می‌نماید. برخی از این سازمان‌ها عبارتنداز :

  • موسسه Associate Nigel Bauer انگلستان برای صدور گواهینامه های سرممیزی ثبت شده در IRCA
  • مرجع اعتباردهی آزمایشگاه‌ها در کشور آلمان و DAP برای برگزاری دوره‌های تربیت ارزیاب رسمی بر اساس استاندارد ISO 17025
  • انستیتو آمار هند ISI برای برگزاری دوره‌های کمربند سبز (Green Belt)، کمربند مشکی (Black Belt) و کمربند مشکی ارشد (Master Black Belt) شش سیگما
  • شرکت QMS-AG برای برگزاری دوره‌های مختلف جدید آموزشی در حوزه مدیریت کیفیت جامع و سرآمدی
  • شرکت One/TÜV/BV برای برگزاری دوره‌های استاندارد ASME
  • شرکت TÜV NORD Asia Pacific برای برگزاری دوره‌های مدیریت امنیت اطلاعات ثبت شده در IRCA